Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Deň asteroidov

30 júna

https://asteroidday-uploads.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2020/09/30195111/orm.jpegDeň asteroidov je celosvetová vzdelávacia iniciatíva vyhlásená Organizáciou Spojených národov, ktorú si každoročne pripomíname 30. júna, teda v deň výročia sibírskej Tunguzskej udalosti z roku 1908 – najväčšej katastrofy spôsobenej malým telesom Slnečnej sústavy v modernej histórii ľudstva. Deň asteroidov vznikol s cieľom šíriť celosvetové povedomie o možnostiach a výzvach spojených s asteroidmi.

Každý rok 30. júna organizácie, vedecké a vzdelávacie inštitúcie, združenia a astronomické skupiny organizujú na miestnej úrovni podujatia s cieľom budovať povedomie o ochrane našej domovskej planéty, o tom, ako by sa vesmírne zdroje mohli využívať v budúcnosti, a o tom, že asteroidy rozprávajú príbeh o vzniku Slnečnej sústavy.

Organizátori iniciatívy Deň asteroidov vyzývajú aj ďalšie organizácie a inštitúcie, aby sa stali súčasťou tohto celosvetového hnutia: pripojte sa k viac ako 125 krajinám sveta a vzdelávajte verejnosť o asteroidoch 30. júna tohto roku! Ak potrebujete na začiatok pomoc využite tento praktický súbor nástrojov pre organizátorov podujatí (k dispozícii v angličtine, francúzštine, španielčine a portugalčine), ktorý vám pomôže naplánovať pútavé aktivity pre publikum všetkých vekových kategórií a vzdelávacích úrovní.

Chcete nejaké nápady na podujatia, plány vyučovacích hodín alebo konkrétne témy? Pravidelne uverejňujeme návrhy na tieto a ďalšie témy, ktoré vám pomôžu zvýšiť úroveň vášho podujatia pri príležitosti Dňa asteroidov. Pozrite si tento krátky zoznam: Horúce tipy na rok 2022, Papierové modely vesmírnych lodí, Súťaže ku Dňu asteroidov podnecujúce kreativitu, 100 rokov od Tunguzskej expedície, Spoznajte asteroidy s Malým princom, Chuť asteroidov, Vytvorte jedinečné vzdelávacie podujatie ku Dňu asteroidov s hudbou!

Keď naplánujete svoje podujatie, zaregistrujte ho na stránke asteroidday.org a môžete sa objaviť na sociálnych sieťach organizátorov!

Nezabudnite urobiť veľa fotografií a videí, potom vyplňte správu o podujatí na webovej stránke organizátorov a získajte možnosť napísať o vašom podujatí vlastný článok! Cieľom je vyzdvihnúť vás a vašu prácu v oblasti vzdelávania verejnosti o asteroidoch!

Organizátori dúfajú, že vás inšpirujú, aby ste sa pripojili k tejto spoločnej misii a stali sa lídrom tejto fascinujúcej a aktuálnej témy vo vašej komunite!

Podrobnosti

Dátum:
30 júna
Webstránka:
https://asteroidday.org/

Organizátor

Asteroid Foundation
View Organizátor Website