Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Južná obloha – expedícia na Nový Zéland

27 júna | 17:00 - 21:00

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAVPrírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Centrum voľného času v Košiciach Vás srdečne pozývajú na podujatie, ktoré sa koná vo štvrtok 27. júna 2024 v priestoroch hvezdárne a planetária Centra voľného času na Popradskej 86 v Košiciach.

Podujatie, ktoré je organizované v rámci spolupráce s Astronomickým ústavom SAV, v. v. i.,  začne o 17:00 hod. premietaním dokumentárnych filmov venovaných kozmonautike.

Program bude pokračovať prednáškou Súhvezdia a výrazné objekty Južnej oblohy, ktorú prednesie Ing. Peter Kaňuk (Centrum voľného času, Košice). Miroslava Balušeskulová a Matej Miklóš (Centrum voľného času, Košice), účastníci Expedície na Nový Zéland, budú ďalej pokračovať rozprávaním o svojich zážitkoch z exotickej krajiny u protinožcov. Prednášky budú v rovnakom čase dostupné aj online, prostredníctvom videokonferenčného systému Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, dostupného cez internetový prehliadač na tejto adrese.

Podujatie bude pokračovať o 19:30 hod. projekciou hviezdnej oblohy v planetáriu a za jasného počasia aj pozorovaním objektov večernej oblohy pomocou ďalekohľadov Centra voľného času na Popradskej 86 v Košiciach.

Podrobnosti

Dátum:
27 júna
Čas:
17:00 - 21:00
Webstránka:
https://bbb.science.upjs.sk/b/doc-uxd-enm

Organizátori

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV
Centrum voľného času v Košiciach
Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach

Miesto udalosti

Centrum voľného času Domino
Popradská 86
Košice, 04011 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
055 / 641 14 11
View Miesto udalosti Website