Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Konferencia venovaná Maximiliánovi Hellovi

12. mája 2021 | 12:00 - 16:00

Zadarmo

V minulom roku sme si pripomenuli 300. výročie narodenia Maximiliána Hella, astronóma svetového formátu a rodáka zo Štiavnických Baní. K tomuto výročiu bola pripravovaná dvojdňová konferencia s bohatým kultúrnym programom. Žiaľ, pandémia nás pripravila nielen o túto udalosť. Nakoľko návrat do pôvodného kolobehu našich pracovných aktivít je v nedohľadne, Krajská hvezdáreň a planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom a ZŠ s MŠ M. Hella v Štiavnických Baniach v súčinnosti s obcou Štiavnické Bane sa rozhodli konferenciu pripraviť aspoň vo virtuálnom priestore.

Konferencia je určená predovšetkým odbornej verejnosti z radov astronómov, historikov, učiteľov a všetkých tých, ktorí sa zaujímajú o osobnosť Maximiliána Hella. V programe konferencie vystúpia slovenskí prednášajúci ako aj zahraniční (Maďarsko, USA, Nórsko). Konferenčným jazykom bude angličtina. Slovenské príspevky budú tlmočené do angličtiny. Účasť na konferencii je podmienená registráciou, predovšetkým pre tých, ktorí sa chcú zapojiť aktívne do konferencie formou príspevku alebo diskusie.

Priebeh konferencie je možné sledovať na linke: https://youtu.be/TKZrxQYLwqs, prípadne anglickú verziu: https://youtu.be/d2AVtlZK4no.

Srdečne pozývame na virtuálne stretnutie.

Podrobnosti

Dátum:
12. mája 2021
Čas:
12:00 - 16:00
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
http://www.planetarium.sk/hellconference/

Miesto udalosti

online

Organizátori

Krajská hvezdáreň a planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom
ZŠ s MŠ M. Hella v Štiavnických Baniach
obec Štiavnické Bane
Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV