Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Prvenstvá pilotovaných vesmírnych letov

12. apríla 2022 | 17:00 - 21:00

Slovenská astronomická spoločnosť (SAS) pri SAV, Centrum voľného času v Košiciach a Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach Vám prinášajú ďalšie podujatie z cyklu Astronomické štvrtky SAS pri SAV. Podujatie sa bude konať pri príležitosti Svetového dňa letectva a kozmonautiky v Centre voľného času v Košiciach 12. apríla 2022. Začne o 17:00 hod. premietaním dokumentárnych filmov. O 18:00 hod. bude pokračovať online prednáškou Pavla Horňáka:

Prvenstvá pilotovaných vesmírnych letov

Končiny za hranicami zemskej atmosféry dosiaľ na vlastné oči videlo okolo šiestich stoviek ľudí z viac než 40 krajín sveta. Niektoré prvenstvá letov človeka do vesmíru sú nám známe viac, než iné. Kedy sa na obežnej dráhe Zeme nachádzalo najviac ľudí, a kto na nej strávil najdlhší čas? Ako sa volala prvá žena, ktorá vystúpila do voľného priestoru? Spoznajte odpovede na tieto, ako aj ďalšie zaujímavé otázky, a zaspomínajme si spolu na zlatý vek kozmonautiky – obdobie, kedy bol takmer každý let do vesmíru prelomový a prekonal tie predošlé.

Prednáška bude dostupná v rovnakom čase aj online.

O 19:30 hod. bude podujatie pokračovať projekciou hviezdnej oblohy v planetáriu a za jasného počasia aj pozorovaním objektov večernej oblohy pomocou ďalekohľadov Centra voľného času v Košiciach.

 

Podrobnosti

Dátum:
12. apríla 2022
Čas:
17:00 - 21:00
Webstránka:
https://bbb.science.upjs.sk/b/doc-uxd-enm

Organizátori

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV
Centrum voľného času v Košiciach
Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach

Miesto udalosti

Centrum voľného času Domino
Popradská 86
Košice, 04011 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
055 / 641 14 11
View Miesto udalosti Website