Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Slovenská amatérska obloha

21. októbra 2022 - 23. októbra 2022

Vážení priatelia astronómie,

po dvoch rokoch si vás dovoľujem pozvať na víkendové stretnutie zamerané na podporu a skvalitnenie pozorovania oblohy v amatérskych podmienkach pod názvom SLOVENSKÁ AMATÉRSKA OBLOHA 2022. Po pandemickej prestávke by sme chceli konečne nadviazať na predchádzajúce úspešné ročníky.

Podujatie sa uskutoční od 21. do 23. októbra 2022 na tradičnom mieste, v penzióne KERAMETAL na Látkach. 

Opäť vopred nezverejňujeme program, ten by mal pozostávať z príspevkov samotných účastníkov. Bude teda priestor na zdieľanie svojich poznatkov a skúsenosti. Témou môže byť pozorovanie v domácich podmienkach, vaša technika, pozorovateľňa, pozorovacie podmienky a podobne. Ak sa rozhodnete prezentovať svoju činnosť, uveďte to prosím v prihlasovacom formulári. Ohľadom doladenia detailov vášho príspevku a zaradenia do programu vás následne oslovím individuálne.

V prípade, že vám to spôsob dopravy na miesto dovolí, privezte si aj pozorovaciu techniku. Verím, že nám počasie bude naklonené a využijeme miestne pozorovacie podmienky.

V rámci podujatia prebehne zasadnutie Sekcie astronomickej fotografie a Sekcie zákrytov a zatmení SAS pri SAV a SZA, zároveň počas víkendu očakávame aj maximum meteorického roja Orionidy.

Viac informácií a možnosť prihlásiť sa nájdete na http://www.planetarium.sk/sao.

Organizátorom podujatia je Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom v spolupráci so Sekciou pre vzdelávanie a popularizáciu astronómie Slovenskej astronomickej spoločnosti pri SAV.

Za organizátorov sa na stretnutie teší,
Tomáš Dobrovodský

Podrobnosti

Začiatok:
21. októbra 2022
Koniec:
23. októbra 2022
Webstránka:
http://www.planetarium.sk/sao

Organizátori

Krajská hvezdáreň a planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom
Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV

Miesto udalosti

Penzión Kerametal – Areál športov
Mláky 13
Látky, 985 45 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 904 183 450
View Miesto udalosti Website