Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Týždeň vedy a techniky na Slovensku

8 novembra - 14 novembra

Zadarmo

Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

Súčasťou podujatia bude aj 16. ročník výtvarnej súťaže, určenej pre žiakov vo veku od 9 do 12 rokov a od 13 do 16 rokov a 4. ročník grafickej súťaže, do ktorej sa môžu zapojiť študenti stredných škôl, alebo študenti vysokých škôl a doktorandi. Témou tohtoročných súťaží je „Mars – náš nový domov?“ V rámci tejto témy môžu žiaci a študenti  prostredníctvom svojich výtvarných a grafických návrhov prezentovať predstavu života na inej planéte, ako aj technické vymoženosti, ktoré nám môže táto planéta ponúknuť.

Školy, inštitúcie, organizácie a firmy majú možnosť sa zapojiť do Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2021 registráciou sprievodných podujatí, ktoré sú tradičnou súčasťou projektu a konajú sa v rôznych mestách po celom Slovensku.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Podrobnosti

Začiatok:
8 novembra
Koniec:
14 novembra
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
https://www.tyzdenvedy.sk/

Miesto udalosti

Slovenská republika

Organizátori

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky
Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti