Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Europlanet Research Infrastructure Meeting / Europlanet Early Career Annual Week 2023

19. júna 2023 - 23. júna 2023

Prvé stretnutie výskumnej infraštruktúry Europlanet (ERIM), organizované spoločne s piatym výročným týždňom Europlanet pre začínajúcich profesionálov (EPEC), sa uskutoční v dňoch 19. – 23. júna 2023 v hybridnej forme v hoteli Sorea / Univerzita Komenského v Bratislave a online.

ERIM je nový druh stretnutia na podporu európskej planetárnej vedy a súvisiacich komunít. Formát ERIM 2023 predstavuje sériu interaktívnych workshopov súvisiacich s aktivitami projektu výskumnej infraštruktúry (RI) Europlanet 2024, výskumnými infraštruktúrami vo všeobecnosti a spoločnosťou Europlanet. Stretnutie bude organizované spoločne s Výročným týždňom EPEC 2023, školou odbornej prípravy pre sieť Europlanet Early Career Network.

Workshopy budú organizované v rámci niekoľkých programových okruhov. Počas týždňa sa účastníci môžu zapojiť do programových okruhov, workshopov a tiež zasadnutí. Cieľom je nadviazať nové kontakty, brainstormovať nápady, rozvíjať synergie, rozširovať možnosti spolupráce a pomôcť vybudovať silnú, prosperujúcu a udržateľnú komunitu pre planetárnu vedu v Európe.

Účastník ERIM nemusí byť členom spoločnosti Europlanet Society ani projektu Europlanet 2024 RI. Organizátori hľadájú nových ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do projektu Europlanet, takže každý je vítaný. Obmedzenému počtu (~150) účastníkov však organizátori ponúknu bezplatné ubytovanie a cestovné granty. Ak však budú mať nadmerný počet žiadostí o podporu, prednosť budú mať členovia spoločnosti Europlanet.

Program
V rámci programových okruhov a workshopov ERIM sa bude riešiť mnoho rôznych tém vrátane:
– vedecký seminár siete Europlanet Telescope,
– regionálne centrá,
– rozmanitosť a inklúzia,
– popularizačná činnosť,
– priemysel a politika,
– udržateľnosť a ekologická stopa komunity planetárnej vedy,
– služby Europlanet VA (vrátane virtuálneho observatória VESPA pre planetárne údaje, služieb vesmírneho počasia SPIDER, geologického mapovania GMAP a strojového učenia),
– výskumné infraštruktúry (vrátane spoločných výziev a udržateľnosti pre malé a stredne veľké distribuované RI a zasadnutia Rady pre RI Europlanet 2024).

Registrácia je bezplatná a pre účastníkov je k dispozícii ubytovanie a podpora na cestu. Termín registrácie pre fyzickú účasť na konferencii: 19. mája 2023, termín registrácie pre virtuálnu účasť: 16. júna 2023.

Podrobnosti

Začiatok:
19. júna 2023
Koniec:
23. júna 2023
Webstránka:
https://www.europlanet-society.org/erim2023/

Organizátor

Europlanet Society
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Hotel Sorea Regia
Kráľovské údolie 6
Bratislava, 811 02 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 2 321 128 70
View Miesto udalosti Website