Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Zaujímavé hviezdy a objekty zimnej oblohy

22 februára | 17:00 - 21:00

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAVPrírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Centrum voľného času v Košiciach Vás srdečne pozývajú na podujatie, ktoré sa koná vo štvrtok 22. februára 2024 v priestoroch hvezdárne a planetária Centra voľného času na Popradskej 86 v Košiciach.

Podujatie začne o 17:00 hod. premietaním dokumentárnych filmov.

Program bude pokračovať prednáškou Zaujímavé hviezdy a objekty zimnej oblohy, ktorú prednesie Ing. Peter Kaňuk (pracovník planetária Centra voľného času na Popradskej 86 v Košiciach). V prednáške nám predstaví zaujímavostí o niektorých hviezdach, hviezdokopách a hmlovinách zimnej oblohy, ktorá je teraz dobre viditeľná vo večerných hodinách. Jedná sa o objekty, ktoré je možné v tomto období ukázať návštevníkom počas večerných podujatí.

Prednáška bude v rovnakom čase dostupná aj online, prostredníctvom videokonferenčného systému Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, dostupného cez internetový prehliadač na tejto adrese.

Podujatie bude pokračovať o 19:30 hod. projekciou hviezdnej oblohy v planetáriu a za jasného počasia aj pozorovaním objektov večernej oblohy pomocou ďalekohľadov Centra voľného času na Popradskej 86 v Košiciach.

 

 

 

 

Foto: Róbert Barsa

Podrobnosti

Dátum:
22 februára
Čas:
17:00 - 21:00
Webstránka:
https://bbb.science.upjs.sk/b/doc-uxd-enm

Organizátori

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV
Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach
Centrum voľného času v Košiciach

Miesto udalosti

Centrum voľného času Domino
Popradská 86
Košice, 04011 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
055 / 641 14 11
View Miesto udalosti Website