Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ženy a dievčatá v astronómii

17. februára 2022 | 18:00 - 20:00

Zadarmo

Organizácia Spojených národov vyhlásila 11. február za Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede. Od roku 2019 Medzinárodná astronomická únia v termíne od 11. februára do 8. marca iniciuje aktivity, ktoré sa zameriavajú na ženy a dievčatá v astronómii. Aj Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV organizuje aktivity, ktoré vyzdvihujú úlohu žien v rozvoji vedy a zároveň povzbudzujú dievčatá, aby uvažovali o kariére v astronómii.

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV, Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Centrum voľného času v Košiciach Vás srdečne pozývajú na podujatie, ktoré sa koná v rámci iniciatívy Medzinárodnej astronomickej únie Ženy a dievčatá v astronómii. S prednáškou s názvom “Meteoroidy – od zániku po pôvod” vystúpi RNDr. Mária Hajduková, PhD. (Astronomický ústav Slovenskej akadémie vied). V prednáške sa bude hovoriť o malých časticiach Slnečnej sústavy, ako aj o tých, ktorých pôvod môže siahať až medzi hviezdy. Tiež bude zodpovedaná otázka, čo nám o tom vypovedá ich zrážka so Zemou a do akej miery je to spoľahlivé.

Prednáška sa bude konať 17. februára 2022 od 18:00 hod. online, prostredníctvom videokonferenčného systému Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, dostupného cez internetový prehliadač na tejto adrese.

Podrobnosti

Dátum:
17. februára 2022
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
https://bbb.science.upjs.sk/b/doc-uxd-enm

Miesto udalosti

online

Organizátori

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV
Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach
Centrum voľného času v Košiciach