Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Astronomické pozorovania na Hrade – čiastočné zatmenie Mesiaca

28. októbra 2023 | 20:00 - 23:00

Milí priatelia hviezdnej oblohy a vesmíru,

radi by sme Vás pozvali na vzrušujúce verejné astronomické pozorovanie na Bratislavskom hrade na Leopoldovej bašte, ktoré organizuje Slovenské plantetária o.z. Pripojte sa k nám a staňte sa súčasťou tohto nezabudnuteľného večera plného hviezd a objavovania vesmíru pri príležitosti čiastočného zatmenia Mesiac.

Čiastočné zatmenie Mesiaca je jedným z najkrajších javov na nočnej oblohe, ktorý nabáda k zamysleniu sa nad nádherou a dynamikou nášho vesmíru. Tento unikátny úkaz si budeme môcť vychutnať voľným okom aj prostredníctvom teleskopov, ktoré budú k dispozícii na mieste.

K čiastočnému zatmeniu Mesiaca dôjde po 20:00. Viditeľné zatmenie budete môcť pozorovať od 21:35, kedy tieň Zeme zatieni Mesiac od ľavej, dolnej časti.

Náš skúsený tím lektorov a astronomických nadšencov bude počas celého večera poskytovať odborné vysvetlenia a odpovedať na vaše otázky týkajúce sa zatmenia, ako aj všeobecných otázok o vesmíre.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť spojiť sa s komunitou, ktorá zdieľa váš záujem o hviezdy a vesmír. Pozorovanie je vhodné pre všetky vekové kategórie a je skvelou príležitosťou pre rodiny stráviť spoločný čas pod hviezdami.

Uistite sa, že sa oblečiete teplo, prípadne si so sebou vezmite teplé nápoje, aby ste si mohli tento zážitok vychutnať v pohodlí.

Tešíme sa na vašu účasť a spoločné zdieľanie zážitku, ktorý nám ponúka pohľad na čiastočne zatmený Mesiac. Odporúčame sledovať našu stránku, kde v prípade nepriaznivého počasia informujeme o zrušení pozorovania.

Radi by sme sa poďakovali Slovenskému národnému múzeu – Historickému múzeu za poskytnutie priestorov.

Podrobnosti

Dátum:
28. októbra 2023
Čas:
20:00 - 23:00
Webstránka:
https://fb.me/e/1yinBYAhP

Organizátor

Slovenské planetáriá, o.z.
Telefón:
+421 904 393 859
Email:
info@planetaria.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Bratislavský hrad
Zámocká 862/2
Bratislava, 811 01 Slovenská republika
+ Google Map