Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Bezovec 2021 – Konferencia mladých astronómov

10. septembra 2021 | 17:00 - 12. septembra 2021 | 12:00

50€

Konferencie o úspechoch stelárnej astronómie patria k popredným akciám, ktoré každoročne organizuje Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV a Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci. Tieto stretnutia tradične umožňovali výmenu skúseností medzi profesionálnymi astronómami a záujemcami o pozorovanie premenných hviezd, ako aj ďalšie oblasti astrofyziky z radov študentov, mládeže aktívne pracujúcej v astronomických krúžkoch a tiež pracovníkov hvezdární a planetárií z celého Slovenska.

Tohto roku sa malo stretnutie astronómov na Bezovci konať začiatkom júna 2021. Organizovanie takýchto podujatí však stále výrazne ovplyvňuje celosvetové šírenie sa koronavírusovej infekcie COVID-19. Keďže je ťažké predpokladať, ako sa situácia na Slovensku, ako aj vo svete bude, vyvíjať, usúdili sme, že začiatok júna je príliš skorý termín pre organizovanie prezenčného stretnutia. Vzhľadom na vyše päťdesiatročnú tradíciu konferencií na Bezovci sme sa rozhodli nezrušiť tohtoročnú konferenciu úplne, len ju posunúť na jeseň 2021 s nádejou, že v tom čase situácia už bude priaznivá aj pre takéto osobné stretnutia, keďže ich cieľom je spájať hlavne mladú astronomickú komunitu na Slovensku.

Tradičná bezovecká konferencia sa bude v tomto roku konať v dňoch 10. – 12. septembra 2021 v priestoroch Penziónu Bezovec. Na jeho príprave sa budú podieľať aj Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Hlavnou témou tohtoročnej konferencie bude prezentácia vedecko-výskumnej činnosti mladých astronómov v rôznych oblastiach výskumu vesmíru. Na konferenciu sú pozvaní predovšetkým študenti všetkých stupňov vysokoškolského štúdia, aby predstavili výsledky ich výskumu dosiahnuté nielen počas prípravy ich záverečných prác. Okrem prezentácií môžu účastníci zároveň spoločne diskutovať o možnostiach vzájomnej spolupráce v oblasti astronomického výskumu na Slovensku.

Príspevky môžu byť prezentované formou prehľadových prednášok, konferenčných prednášok, krátkych oznámení, výstav, posterov a prezentačných stojanov typu roll-up. Konferenčným jazykom je slovenčina, čeština a angličtina, no pre prípravu prezentácií a posterov je doporučený anglický jazyk.

Prihlasovací formulár, ako aj ďalšie informácie je možné nájsť na stránke konferencie.  

Tešíme sa na Vašu účasť.

Podrobnosti

Začiatok:
10. septembra 2021 | 17:00
Koniec:
12. septembra 2021 | 12:00
Cena:
50€
Webstránka:
https://www.astro.sk/iau100/bezovec/

Organizátori

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV
Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci
Prírodovedecká fakulta Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach
Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave

Miesto udalosti

Penzión Bezovec
Nová Lehota 228
Modrová, 916 35 Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto udalosti Website