Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Európska noc výskumníkov

24. septembra 2021

Zadarmo

Hlavný organizátor podujatia, Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií SR, opäť pripravia bohatý a maximálne pestrý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú deti v školskom veku, pričom dôraz je kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Mottom 15. ročníka Európskej noci výskumníkov bude „Vyskúšaj to! Je to veda.“, ktorým organizátori chcú návštevníkov a najmä mladých ľudí podnietiť k aktivite a zážitkovému vzdelávaniu. Prostredníctvom pokusov a interaktívnych ukážok chcú návštevníkom ukázať, že za všetkými javmi okolo nás a dejmi v prírode sú vedecké vysvetlenia a princípy. Cieľom festivalu je podnietiť mladých ľudí aj širokú verejnosť k tomu, aby si jednoduché pokusy vyskúšali aj doma a ich prostredníctvom lepšie spoznali vedu a ľudí, ktorí za ňou stoja. Hlavná téma bude reflektovať aj aktivitu Vedecký kuriér, v rámci ktorej budú organizátori distribuovať sety s pokusmi pre žiakov na školy po celom Slovensku. Okrem toho, chcú touto témou poukázať aj na potrebu verifikovania teoretických poznatkov a kritického a kreatívneho myslenia, ktoré sú potrebné vo všetkých oblastiach vzdelávania.  

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizon 2020, v časti – Marie Skłodowska-Curie actions pod číslom 101036038.  Európska noc výskumníkov vznikla z iniciatívy Európskej komisie a je paralelne organizovaná v 30 štátoch Európy.

Z programu:

Šimon Mackovjak (Ústav experimentálnej fyziky SAV) – Ako by mohol fungovať kozmický strážca
24. 08. 2021 17:00, webinár
Naša Zem je ten najvzácnejší vesmírny objekt. Preto je potrebné ju neustále chrániť pred možnými hrozbami. Ako by mohol fungovať ‘Kozmický strážca’, ktorý by nepretržite sledoval, čo sa deje v blízkom vesmíre a upozorňoval nás na blížiace sa nebezpečenstvo? Určite by mal vesmíru dobre rozumieť, aby nevyvolal falošný poplach. Určite by mal využívať umelú inteligenciu, aby sa vedel rozhodovať rýchlo pomocou veľkého množstva dát. A určite … ale to si už povieme priamo na webinári.

 

Podrobnosti

Dátum:
24. septembra 2021
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
https://www.nocvyskumnikov.sk

Miesto udalosti

Slovenská republika

Organizátor

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity
Telefón:
+421918378550
Email:
info@sovva.sk
View Organizátor Website