Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Európska noc výskumníkov

30. septembra 2022

Zadarmo

Hlavný organizátor podujatia, Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií SR, opäť pripravia bohatý a maximálne pestrý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú deti v školskom veku, pričom dôraz je kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Motto tohtoročného festivalu, „Dôverujme vede“, vzniklo v reakcii na potrebu lepšie sa orientovať v záplave veľkého množstva informácií a žiaľ aj dezinformácií. Pomôžte nám upriamiť pozornosť mladých ľudí a širokej verejnosti na relevatné zdroje informácií. Téma dôvery vo vedu bude rezonovať naprieč celým programom s prepojením na aktuálne témy akými sú klimatická kríza, udržateľnosť, či vojnový konflikt na Ukrajine. Návštevníkov chceme podnietiť k aktivite, zážitkovému vzdelávaniu a k tomu, aby lepšie spoznali vedu a ľudí, ktorí za ňou stoja.

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Centrom voľného času v Košiciach si pre návštevníkov OC Optima v Košiciach v rámci Európskej noci výskumníkov 2022 pripravila vedecký stánok S ďalekohľadom na cestách. Hlavným cieľom prezentácie bude prebudiť záujem mladých ľudí o vedu a ponúknuť im možnosť zaujímavo stráviť svoj voľný čas prostredníctvom jednoduchého, a zároveň pôsobivého experimentu – pozorovania vesmírnych objektov pomocou astronomických ďalekohľadov. Pozorovať budeme objekty dennej a večernej oblohy pomocou astronomických ďalekohľadov, v prípade nepriaznivého počasia bude zabezpečené virtuálne pozorovanie. Ďalšími aktivitami budú krátke astronomické prednášky, premietanie astronomických filmov a prezentácií.

Európska noc výskumníkov 2022 ponúkne program aj vo Hvezdárni a planetáriu Medzev

 

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizon Europe, v časti – Marie Skłodowska-Curie actions pod číslom 101060946.  Európska noc výskumníkov vznikla z iniciatívy Európskej komisie a je paralelne organizovaná v 30 štátoch Európy.

Podrobnosti

Dátum:
30. septembra 2022
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
https://www.nocvyskumnikov.sk

Organizátor

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity
Telefón:
0918 378 550
Email:
info@sovva.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Slovenská republika