Navigácia zobrazení

Udalosť Navigácie Zobrazení

Today

Týždeň vedy a techniky (Stará Lesná)

Astronomický ústav SAV v. v. i. Stará Lesná, Slovenská republika

Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV Vás pozýva na astronomickú prednášku a pozorovanie objektov jesennej oblohy v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2022. Podujatie sa uskutoční 11. novembra 2022 od 16:30 v priestoroch Astronomického ústavu SAV v.v.i.

Zadarmo

International Cosmic Day

Slovenské národné múzeum - Prírodovedné múzeum Vajanského nábrežie 2, Bratislava, Slovenská republika

International Cosmic Day – kozmické častice spájajú mladých ľudí z celého sveta. 22. novembra 2022 sa uskutoční v poradí už 11-ty ročník International Cosmic Day (ICD). Tento deň je venovaný kozmickým časticiam, ktoré putujú vesmírom a konštantne nás na Zemi obklopujú. Počas ICD sa zídu mladí ľudia zo škôl, univerzít a vedeckých inštitúcií z viac… Čítať viac »International Cosmic Day

SPACE::TALK – Súčasné poznatky o možnostiach života vo vesmíre

Ústav experimentálnej fyziky SAV Bulharská 557/4, Košice, Slovenská republika

SPACE::TALK je pravidelný meetup záujemcov o vesmírny výskum a kozmické inžinierstvo. SPACE::TALK #19 sa bude konať vo štvrtok 1. 12. 2022 o 18:00 na Bulharskej 4, Košice na tému súčasných poznatkov o možnostiach života vo vesmíre.

Astronomické štvrtky SAS pri SAV – Posledný človek na Mesiaci

Centrum voľného času Domino Popradská 86, Košice, Slovenská republika

  Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Centrom voľného času v Košiciach pripravila podujatie v rámci projektu S ďalekohľadom na cestách pre širokú verejnosť, ktoré sa uskutoční v štvrtok 8. decembra 2022 v priestoroch hvezdárne a planetária Centra voľného času v Košiciach. Podujatie začne o 17:00 hod. premietaním dokumentárnych filmov. O 18:00 hod. Pavol… Čítať viac »Astronomické štvrtky SAS pri SAV – Posledný človek na Mesiaci

NameExoWorlds 2022

online

Aktualita: Úrad pre popularizáciu astronómie Medzinárodnej astronomickej únie spolu s partnermi Sterren Schitteren Voor Iedereen (Hviezdy svietia pre všetkých), Univerzitou v Gente, Katedrou fyziky a astronómie, Univerzitou v Leidene a spoločnosťou BRESSER vyhlasujú súťaž o najlepšie popularizačné podujatia zorganizované tímami, ktoré sa zúčastnia v rámci kampane NameExoWorlds 2022. Súťaží sa o 15 ďalekohľadov BRESSER NANO… Čítať viac »NameExoWorlds 2022

Astronomické štvrtky SAS pri SAV – Posledné kroky človeka na Mesiaci

Centrum voľného času Domino Popradská 86, Košice, Slovenská republika

Ďalšie podujatie v rámci cyklu Astronomické štvrtky SAS pri SAV, ktoré sa bude konať 26. januára 2023 hybridne, v Centre voľného času v Košiciach a online. Témou podujatia bude Apollo 17 a naše doposiaľ posledné kroky na Mesiaci.

Ženy a dievčatá v astronómii

Centrum voľného času Domino Popradská 86, Košice, Slovenská republika

Podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien a dievčat vo vede.

Vesmírna talkshow

Mestské kultúrne stredisko Kováčska 84, Medzev

Stretnutie s prvým a doteraz jediným slovenským kozmonautom gen. Ivanom Bellom sa bude konať v Medzeve 3. 3. 2023 o 10:00 hod.

Ženy v astronómii

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského Mlynská dolina F1, Batislava, Slovenská republika

Podujatie Ženy v astronómii, ktoré sa bude konať v pondelok 6. marca 2023 o 16:00 v posluchárni C na FMFI UK v rámci iniciatívy Medzinárodnej astronomickej únie Ženy a dievčatá v astronómii.

Zadarmo

Stredoslovenský Messierov maratón 2023

Penzión Kerametal – Areál športov Mláky 13, Látky, Slovenská republika

Zaujímavá pozorovateľská aktivita Stredoslovenský Messierov maratón sa uskutoční v dňoch 17. - 19. 3. 2023 v penzióne Kerametal na Látkach.

Zaujímavé astronomické úkazy v roku 2023

Centrum voľného času Domino Popradská 86, Košice, Slovenská republika

Ďalšie podujatie z cyklu Astronomické štvrtky SAS pri SAV, ktoré sa bude konať v Centre voľného času v Košiciach 23. marca 2023.

Deň hvezdární a planetárií na Slovensku

Slovenská republika

Deň hvezdární a planetárií na Slovensku sa uskutoční 25. a 26. marca 2023 v rôznych slovenských astronomických inštitúciách.